انقلابي ماندن و رسالت نهاد روحانيت در پيچ تاريخي

ساخت وبلاگ

آخرین مطالب

امکانات وب

به نام خدا                     


حوزه هاي علميه و نهاد روحانيت به عنوان توليد کننده ي اقتدار اسلامي و ملي در نظام ايران اسلامي مي تواند نقش بسيار حساس و فعالي در ارتقاء قدرت نرم انقلاب عزيزمان داشته باشد. انقلاب اسلامي در آستانه ي سي و هشتمين سالگرد تولدش (و ورود به سي ونهمين سال استقرارش)اگر در مسير ايجاد تمدن اسلامي و استحاله ي فرهنگ ليبرالي و ماتريا ليستي غرب در اسلام ، حرکت منطقي و شتاباني  داشته باشد در اين پيچ تاريخي سرنوشت ساز بايد روابط تمدن ساز بين اسلام و جامعه و دولت اسلامي را تصحيح و تزريق نمايد و اين رسالت بزرگ نهاد روحانيت و شرط انقلابي بودن و انقلابي ماندن است لذا ولي امر مسلمين و زعيم حکومت اسلامي بارها بر انقلابي ماندن حوزه ها پافشاري داشته اند. واما وظيفه ي علما و روحانيت شيعي در اين مسير:


1-به تعبير امام صادق(ع): «علماءُ شيعتِنا مُرابطون »  يعني وظيفه ي علما ي شيعه نگهباني از حريم دين خداست و اين وظيفه با دريافت صحيح  وتخصصي دين و تبيين و ترويج آن و نگهباني و حراست از مکتب روشني است که داراي گرايشهاي کلامي، فلسفي، فقهي، عرفاني و اخلاقي ويژه اي است و بايد از استحاله ي سياسي ، فرهنگي و اجتماعي آن جداً پيشگيري شود.


2-مقاومت و مبارزه ي تمام قد علما با جبهه يا جبهه هايي که با برنامه ريزي شان در صدد دگرديسي وتغيير  فرهنگ اصيل اسلام وشکاف در اعتقادات مسلمانان بويژه شيعيان اند.


3-انقلابي ماندن ودر صحنه نگه داشتن  امت اسلامي  وجامعه ي شيعي  وارتقاء بصيرت وبيداري خود وديگران  در اين نبرد نامتقارن که با حربه هاي طراحي شده ي مدرن  در قالب نفوذ واستحاله ي نرم ، از تغيير ذائقه ي خواهش هاي مردان وزنان وکودکان  وارائه ي ويترين محصولات فرهنگي  ورفاهي متناسب با سبک زندگي غربي و  انسان  مدرن ناتوئيستي گرفته تا تغيير وتحول در حوزه ي علوم وفن آوري ؛ همه وهمه در صدد چرخش آهسته وحساب شده ي امت اسلامي بويژه شيعيان ونظام مبتني بر آموزه هاي قرآن واهل بيت «عليهم السلام» در ايران است .


 


خوشبختانه با درايت وتدبير ولايت امر مسلمين ، ولي فقيه زمان که ولايتش امتداد مسير انبياست  و به تعبير امامِ راحلِ عظيم الشأن گستره ي اختياراتش  به اندازه ي پيامبر  وائمه «عليهم السلام » است  وظرفيت رهبري جامعه ي جهاني تا عصر ظهور را دارد، اين حرکت عظيم  به صورتي اداره و راهبري مي شود که جهان در اين پيچ تاريخي، به سمت فرهنگ عظيم ، استوار و جهان شمول اسلام ناب مي رود؛ والبته در اين راه، نهاد روحانيت و حوزه هاي علميه بايد، هم از نظر تئوريک  و هم در ميدان هاي عمل  کما في السابق وبا شتاب فزاينده تر  پيشتاز باشند./. ان شاء الله.

...
نویسنده : بازدید : 3 تاريخ : سه شنبه 10 اسفند 1395 ساعت: 10:03