انقلابي ماندن و رسالت نهاد روحانيت در پيچ تاريخي

تعرفه تبلیغات در سایت
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس

جستجوگر

یافته ها در جستجو

  امکانات وب

  برچسب ها

  به نام خدا                     


  حوزه هاي علميه و نهاد روحانيت به عنوان توليد کننده ي اقتدار اسلامي و ملي در نظام ايران اسلامي مي تواند نقش بسيار حساس و فعالي در ارتقاء قدرت نرم انقلاب عزيزمان داشته باشد. انقلاب اسلامي در آستانه ي سي و هشتمين سالگرد تولدش (و ورود به سي ونهمين سال استقرارش)اگر در مسير ايجاد تمدن اسلامي و استحاله ي فرهنگ ليبرالي و ماتريا ليستي غرب در اسلام ، حرکت منطقي و شتاباني  داشته باشد در اين پيچ تاريخي سرنوشت ساز بايد روابط تمدن ساز بين اسلام و جامعه و دولت اسلامي را تصحيح و تزريق نمايد و اين رسالت بزرگ نهاد روحانيت و شرط انقلابي بودن و انقلابي ماندن است لذا ولي امر مسلمين و زعيم حکومت اسلامي بارها بر انقلابي ماندن حوزه ها پافشاري داشته اند. واما وظيفه ي علما و روحانيت شيعي در اين مسير:


  1-به تعبير امام صادق(ع): «علماءُ شيعتِنا مُرابطون »  يعني وظيفه ي علما ي شيعه نگهباني از حريم دين خداست و اين وظيفه با دريافت صحيح  وتخصصي دين و تبيين و ترويج آن و نگهباني و حراست از مکتب روشني است که داراي گرايشهاي کلامي، فلسفي، فقهي، عرفاني و اخلاقي ويژه اي است و بايد از استحاله ي سياسي ، فرهنگي و اجتماعي آن جداً پيشگيري شود.


  2-مقاومت و مبارزه ي تمام قد علما با جبهه يا جبهه هايي که با برنامه ريزي شان در صدد دگرديسي وتغيير  فرهنگ اصيل اسلام وشکاف در اعتقادات مسلمانان بويژه شيعيان اند.


  3-انقلابي ماندن ودر صحنه نگه داشتن  امت اسلامي  وجامعه ي شيعي  وارتقاء بصيرت وبيداري خود وديگران  در اين نبرد نامتقارن که با حربه هاي طراحي شده ي مدرن  در قالب نفوذ واستحاله ي نرم ، از تغيير ذائقه ي خواهش هاي مردان وزنان وکودکان  وارائه ي ويترين محصولات فرهنگي  ورفاهي متناسب با سبک زندگي غربي و  انسان  مدرن ناتوئيستي گرفته تا تغيير وتحول در حوزه ي علوم وفن آوري ؛ همه وهمه در صدد چرخش آهسته وحساب شده ي امت اسلامي بويژه شيعيان ونظام مبتني بر آموزه هاي قرآن واهل بيت «عليهم السلام» در ايران است .


   


  خوشبختانه با درايت وتدبير ولايت امر مسلمين ، ولي فقيه زمان که ولايتش امتداد مسير انبياست  و به تعبير امامِ راحلِ عظيم الشأن گستره ي اختياراتش  به اندازه ي پيامبر  وائمه «عليهم السلام » است  وظرفيت رهبري جامعه ي جهاني تا عصر ظهور را دارد، اين حرکت عظيم  به صورتي اداره و راهبري مي شود که جهان در اين پيچ تاريخي، به سمت فرهنگ عظيم ، استوار و جهان شمول اسلام ناب مي رود؛ والبته در اين راه، نهاد روحانيت و حوزه هاي علميه بايد، هم از نظر تئوريک  و هم در ميدان هاي عمل  کما في السابق وبا شتاب فزاينده تر  پيشتاز باشند./. ان شاء الله.

  نویسنده : بازدید : 2 تاريخ : سه شنبه 10 اسفند 1395 ساعت: 10:03
  برچسب‌ها :
  اخبار و رسانه هاهنر و ادبیاترایانه و اینترنتعلم و فن آوریتجارت و اقتصاداندیشه و مذهبفوتو بلاگوبلاگ و وبلاگ نویسیفرهنگ و تاریخجامعه و سیاستورزشسرگرمی و طنزشخصیخانواده و زندگیسفر و توریسمفارسی زبان در دیگر کشورهاads-123