باز طراحي مدل مديريت پيامبرص وعلي ع توسط ولي امر مسلمين

ساخت وبلاگ

آخرین مطالب

امکانات وب

به نام خدا


مدل مديريت پيامبر(صلي الله عليه وآله) و علي (عليه السلام) در امور راهبردي و کلان نظام اسلامي توسط رهبر عظيم الشان انقلاب باز طراحي و اجرايي شده است.


ايشان با نگاهي بلند مدت به مديريت بحرانها در کشور و  ارائه ي مدلي بسيار مترقي و حکيمانه در برخورد با معضلات ، چه در بحث فتنه ي 88 و چه در برنامه ي برجام ، دو کار بسيار مهم انجام دادند ، يکي در بخش سياست خارجي و ديگري در مديريت و هدايت امورداخلي کشور.


اما در بخش سياست خارجي که به نظرم داراي نکات مغفول عنه وکمتر توجه داده شده اي است ؛ ايشان با زيرکي و فراست هرچه تمام تر جايگاه نظام اسلامي ايران را لا اقل در عرض شش کشور قدرتمند جهان قرارداده ، ضمن تثبيت هر چه بيشتر کشورمان در جهان و منطقه، قدرت و جايگاه نظام اسلامي را فوق العاده ارتقا داد  به طوري که در عرصه ي سياست خارجي به صورت طبيعي -  حتي بگوييم برجام هيچ دستاوردي هم نداشت -  همين که در مقابل شش کشور مدعي قدرت و ثروت جهان قرار گرفتيم برنده ي اين جدال بزرگ معلوم شد .


واما فرزانگي و درايت مقام معظم رهبري در مديريت و هدايت جريان هاي فکري و سياسي داخلي در مسئله ي برجام و قضيه ي فتنه ي 88 ، ارائه ي مدلي مبتني بر رهبري و هدايت صبورانه در ضمن  آگاهي بخشي دروني جامعه بود  و البته زمينه سازي نسبت به تجربه اي ديگر براي  برخي جريانات فکري وسياسي در شناخت دشمن غدار وخصم نابکار ، و از سويي غربال شدن،تصفيه و ريزش طبيعي و خودکار عناصر غيرخودي ، مغرض و خائن توسط خود مردم و نخبگان کشور بود.


رفقا ! با مطالعه ي تاريخ و سيره ي پيشوايان اسلام، مي يابيم که اين مدل و متد مديريت کلان کشور، منطقه و حتي روش مديريت جهاني کاملا برگرفته از آموزه هاي اسلام، قرآن و اهل بيت عليهم السلام با چاشني نوآوري و خلاقيت توسط ولي امر مسلمين زمان دامت برکاته است. 


اللهم احفظه و عجّل فرج مولانا صاحب العصر و الزمان (عج)

...
نویسنده : بازدید : 15 تاريخ : دوشنبه 3 آبان 1395 ساعت: 2:11